Mis on naistepäev?
Rahvusvahelist naistepäeva tähistatakse iga aasta 8. märtsil. Naistepäev on ÜRO tähtpäevade nimistus ja ta on tuntud mitmel pool maailmas. Sel päeval korraldatakse vägivallavastaseid aktsioone, rahvusvahelisi foorumeid, kriisikeskuste abistamist. See on päev, kui räägitakse naiste muredest ja probleemidest.
Rahvusvahelise naistepäeva tähistamise algust on seostatud USA 1848. aasta reformidega, kui naised said mitmeid õigusi ja vabadusi. Veel on tähtpäeva seostatud 1908. aastaga, kui New Yorgi tekstiilivabriku streikijad nõudsid endale paremaid töötingimusi. Täiesti juhuslikult puhkenud tulekahjus hukkus tookord 129 naist.
1909.aastal tegi Rosa Luxemburg ettepaneku selle (või ka mõlema nimetatud) juhtumi meenutamiseks tähistada 8. märtsi rahvusvahelise naiste solidaarsuse päevana. Rahvusvahelise Naistesekretariaadi esinaine Clara Zetkin soovitas tähistada naistepäeva 1910. aastal Kopenhaagenis II rahvusvahelisel naissotsialistide konverentsil.
1911.aastal tähistati naistepäeva Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Taanis, mõni aasta hiljem ka Venemaal.
Naistepäev Nõukogude Liidus
Naistepäev integreeriti uue ja neutraalse pühana kohe Nõukogude Liidus tähistatavate pühade hulka. Peagi algas selle äge politiseerimine. 1930. aastatel hakati päeva ajakirjanduse toetusel laialt tähistama, 1936. aastast algas emarolli väärtustamine ja emakangelaste kujundamine, emadusest ja emadest kirjutamine ja konkreetsete isikute esiletõstmine. Venemaal kujunes kiiresti välja emakultus. Aga ega ainult seal: Teise maailmasõja eel ja ajal oli emadus hinnatud muudeski riikides ja samasugune propaganda käivitatud näiteks Saksamaal.
Seda päeva pühitseti riikliku tähtpäeva või koguni riigipühana peaaegu kogu nõukogude aja vältel. Naistepäev tähendas koosviibimisi töökohtades ja pidu pereringis. East ja staatusest sõltumata kingiti naistele ja tüdrukutele lilli. Nagu vanade kevadtalviste naistepühade puhul, oli ideaaliks, et naiste töö teevad sel päeval mehed. Osteti torti ja pakuti kooke. Üsna lahutamatult kuulus selle päeva juurde ka pidulik jook.
Naistepäev Eestis
Eestis kandus naistepäevale üle 20. sajandi alguses riiklikult, kuid ka pereringis tähistatud emadepäev, nii et lapsed valmistasid emadele ja vanaemadele kingitusi. 1960.-1980. aastatel saadeti naistepäeval massiliselt tervitus- ja õnnitluskaarte, mida oli pühade eel laialt müügil.
Eestis oli naistepäev viimati riigipüha 1990. aastal. Riigikogu lükkas 23. oktoobril 2001 napi häälteenamusega tagasi opositsiooniparteide ettepaneku kuulutada 8. märts riiklikuks tähtpäevaks.
Kui 1990. aastatel suhtuti naistepäeva pila ja paroodiatega, siis juba kümnendi lõpul muutus päev uuesti aktuaalseks. Taas on tavaks viia sõpradele ja töökaaslastele lilli ja ühiselt midagi pidulikumat ette võtta. (allikas: Wikipeedia)
Mida mitte kinkida?
- Teravaid asju. Noad, käärid, muu selline.
- Raha.
- Koristus- ja puhastusvahendeid.
- Seepi, desodoranti.
- Rõivaesemeid.
Mida kinkida?
- Saada naine spaasse
- Muusikat ja teatrit
- Pesupoe kinkekaart
- Raamatuid meelte värskendamiseks
- Elumõnu ilusalongis
- Alati päästavad lilled, parfüümid ja briljandid
Naise nupud
Kõrvad - kõdita, lutsi, näksi, mis tahes. Vahepeal puhu õrnalt, mitte kuulmeauku, vaid lihtsalt kõrvalesta peale.
Kael - kaela suudlemine paneb naise üle kere värisema. Kasuta oma keelt, näksi õrnalt. Lükka ta juuksed kukla pealt ära ja suudle muidu varjatud areaali.
Rinnad - nende puudutamine ja suudlemine mõjub hästi teile mõlemale. Hakka hellalt peale ja kuula, mis häält naine mille peale teeb, et taibata, mismoodi on see kõige õigem mudimine.
Selg - selja silitamine on mitte ainult rahustav, vaid ka erutav. Libista oma keelt pikki selgroogu üles ja alla, uhh, kas mõjub!
Pepu - Naisterahva tagumik on tähelepanuväärselt tundlik paik. Masseeri - või anna väike ergutav laks.
Reied - naistele meeldib õrritada - kuid ka õrritatud saada. Reite silitamine põlveõndlast mööda sisekülge peaaegu sinnani ajab nad hulluks.
Varbad - jalad on üldse närvilõpmeid täis, varbad eriti, mistõttu on need väga tundelised. Masseerige oma unelmate daami jalgu, varbaid, siis lutsige neid ühekaupa, silmsidet säilitades.
Mõnikord on targem seksi ajal vaikida...
- Me oleme paljalt nii naljakad.
- Sa näed välja täpselt nagu su õde.
- Ma loodan, et sa näed sama ilus välja kui ma kaineks saan.
- Sa äratasid mu selle pärast?
- Teeme nüüd kähku, varsti hakkab mäng.
- Kus sa seda õppisid?
- Mis sa arvad kui me tuled siiski välja lülitaks?
- Sa oled peaaegu sama hea kui mu eks.
- Kas sa teed nalja?
- Kas tead, et lagi vajab uut värvi?
- Ma loodan, et teed enda järel kõik puhtaks.
- Kas oled juba lõpetanud?
- Mis su nimi oligi?
- Ma ei pea sind ju ukseni saatma?
- Kas tead, et mu tädi suri selles voodis?
- Kas kutsun sulle takso?
- Ma vihkan naisi kes arvavad, et seks tähendab midagi.
- Kus mu telefon on, ma tahan sõbrale helistada ja öelda, et ma just sain nikku.
- Sa saad lapse, sest kumm läks keset keppi katki...
- Veel üks linnuke kirjas
- Helistada sõbrale ja alustada kõnet sõnadega: "Heh, ikkagi ma võitsin selle kihlveo."
- Tahad raha ka vä?
- Kas kaardiga saab maksta?
- Kas sul tuli, kallis?
- Oled nüüd rahul?
Lilleke24
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar